Riina Kikas

Riina Kikas on ehe näide kaunite kunstide esindajast. Ta terve elu on olnud peamiselt seotud erinevate loominguliste tegevustega.

Riina alustas joonistamist juba lapsena. Elu jooksul on ta tegelenud laulmisega ning õppinud muusikakoolis akordionit. Muusika juurde kuulub loomulikult ka liikumine ja tants. Liikumine toimus rühmvõimlemisena olles Eesti meistrid. Samuti juhendas ta naiste aeroobikat. Kõige tähtsam Riina Kikase elus oli diskotantsu grupp “Hebe”. Nende kavadest tehti isegi televisioonis 2 saadet. Veidi hiljem jätkasid nad folktantsu rühmaga. Seda nimetab ta ägedaks ajaks. Igatsus lava järele on temas alati olnud. Tantsudega tegid nad ka moeetendusi. Riina Kikas õppis õmblusklassis ja õmbles endale ise riideid. Ilmselgelt oli ta kõige väljapaistvam, sest värvid on tema elus väga tähtsal kohal. Ta armastab ka väga tikkimist Muhu stiilis. Kuna talle meeldivad väga uued ja huvitavad asjad, siis on ta olnud seotud ka käsitöö pulgakommide tegemisega. Lisaks pikale kaubanduse taustale on ta muuhulgas töötanud mitu aastat lillepoes.

Riina Kikas kunstroosidega

Riina Kikas õppis Dagmar Kotli lilleseadmise koolis 2 aastat. 5 aastat tagasi nägi ta Maret Kendra tehtud suurt paberist lille, mis kõnetas selliselt, et ta püüdis youtube abiga alustada samuti paberist lillede tegemist. Eriti tähtis on see, et tegu oli suurte lilledega, sest tema ettevõtmised on alati olnud suurejoonelised. Paraku osutusid tema ideed nõnda keeruliseks, et oli vaja siiski minna kursusele. Kuna Eestis selliseid kursuseid ei olnud, hakkas ta otsima neid mujalt. Sihikindlalt liikudes on oma unistuse poole leidis Riina suure krepplille pildi, mille asukoht oli aga Venemaal. Kursus oli täis! Vaatamata sellele oma osava suhtlemisvõimega suutis ta neid veenda, et tal on seda kursust kindlasti väga vaja. Järgmine hetk ta juba õppiski Peterburis imeilusat käsitöö kunstlillede loomist, mida on võimalik näha ja osta meie e-poest. Selline kingitus on tähendusega, personaalne ja pikaajaline.

Käsitööline Riina Kikas on õppinud dekoraatoriks. Tema kunstlilled on valmistatud Foamiranist. See on materjal, mis ei karda vett ja on kergesti puhastatav. Tema suured kunstlilled on mitmeid kordi olnud Stockmanni vaateakendel dekoratsiooniks ja ta on olnud mitmel hooajal Stockmanni ilupäevadel ainulaadsete gigantlillede bukettidega. Valga Kultuurikeskuses oli 3 aastat tagasi tema kunstlillede ekspositsioon Kultuurikuu raames üleval kuu aega. Tema valmistatud dekoratsioone on võimalik näha meie Facebooki lehel ja Instagramis. Riina Kikase dekoratsioone on võimalik tellida ükskõik millisele endale sobivale üritusele läbi meie kodulehele. Lisaks teeb ta eritellimusi, täites kõige nõudlikema klientide vajadusi. Tema dekoratsioonide valikus ei ole vaid kunstlilled, aga ka näiteks suled, tiivad, palmid jne. Tema tegemisi on kajastanud ka Naisteleht. Hetkel on meil kunstnikuga tulemas üsna pea uus projekt, millest räägime lähemalt juba varsti.

Maalimine on kunstnik Riina Kikase meeles mõlkunud juba pikka aega. Ta on läbinud maalikursusi Eestis ja õppinud fotomaali, akvarellmaali ning loodusmaali. Täna on ta ühendanud oma spirituaalse hinge maalimisega. Tema tegemistesse kuulub koodide lugemine, energiate tunnetamine ja sellest on kasvanud välja midagi erakordset. Riina Kikas loob lisaks maalidele ka energiaikoone, mida saab osta meie e-poest. Vaata neid pilte, loe kunstniku loodud mõtteid ja tunneta, kas leiad endale oma.