Ave Nahkur

Kunstnik Ave Nahkur

Bränd “Meie küla eided” ja nimi Ave Nahkur ei ole just paljudele eestlastele võõras. Tema käekiri on omanäoline ja tema stiili tunneb ära kõikjal. Ave Nahkurist on lugematul hulgal materjali nii trükiväljaannetes, raadios, podcastis kui ka ekraanil. Kunstniku elu on niivõrd kirev, et teda soovitakse kajastada. Ja on mida rääkida. Ave Nahkur on nii tegus, et seda loetelu on raske väheste sõnadega kokku võtta.

Ilmselgelt on põhifookuses tema kunst. Nimelt viljeleb ta sellist kunstivoolu, mida nimetatakse navismiks. Ave joonistab maale peamiselt lõuendile ja puidule, kuid tegelikult kasutab ta ära ükskõik millise pinna joonistamiseks. Tema kunstikohvik Viljandis on ise nagu kunstiteos.

Ave Nahkuri kunstikohvik Viljandis

Maitsev kõhutäis ja eriline õhkkond ei ole ainus, mille oma mällu talletate aastateks kohvikut külastades. Sageli toimuvad seal igasugused põnevad üritused, kus saab kuulata elavat muusikat, osaleda õpitubades ja jutuõhtutes.

Ave Nahkuri kunstikohvik Viljandis

Ainuüksi fakt, et Ave Nahkur on oma perega renoveerinud juba 2 omanäolist pesa Eestis ning seadnud sisse elamise ja majutuse La Gomera saarel Hispaanias, vajab tunnustust. Kui Te soovite saada kasvõi killukese sellest elamusest, siis rentige tema juures tuba kas Eestis või Hispaanias. Ave on sügisest kevadeni La Gomeral ja kevadest sügiseni Viljandis. Elust Gomeral saab lugeda tema raamatus. Viljandi järv on tema kodust kiviviske kaugusel ja hinda suudavad lubada tõenäoliselt enamik inimesi.

Ave Nahkuri kunstikohvik Viljandis

Ave Nahkuri kunsti saab näha piltide näol meie veebipoes, tema Viljandi kodus, La Gomera kodus, raamatutes illustratsioonide näol, heategevusüritustel ja kunstinäitustel üle Eesti. Siiani on tore lugeda ka vanemaid kunstinäituste kirjeldusi, millest kunstnik inspireerub. Näiteks Kohila raamatukogu kunstinäitus “Loomingulised loomad”, Järvamaa muuseumi kunstinäitus, Kostivere kultuurimõisa galerii näitusmüük, avatud külaväravate päevad Jõgevamaal, Hansa salong Kuressaares.

Ave Nahkuri teosed on hinnatud ka oksjonite keskkondades tänaseni, kus hinnad ületavad sadu eurosid.

Ave Nahkur teostab ka eritellimusi, teeb seinamaalinguid, illustratsioone ja silte.

Ave Nahkuri kunst

Seega Ave Nahkuri kunst sobib Teile imeliselt kui võtate elu huumoriga ja armastate värve. Ideaalne kingitus kallile inimesele lustlike sõnumitega.